Rõude muuseum asub Läänemaal Rõude külas, Haapsalu–Laiküla maantee 32. kilomeetril, algselt Rõude algkool-lasteaiale ehitatud hoones.

Varade kogumist muuseumi jaoks alustati 2005. aastal Sepa, Laose ja Uuetoa talust. Hiljem kogunes eksponaate paljudest Martna valla taludest. Muuseumis on vanavara, fotode ja fototehnika, olmetehnika ja tekstiilide sh. rahvarõivaste väljapanekud, üks osa ekspositsioonist tutvustab endisaegset Kasari kolhoosi.

Korraldame käsitöö propageerimiseks õpitubasid, võtame osa iga-aastasest muuseumiööst, „Teeme ära“ talgupäevadest ja üle maa toimuvatest käsitöötubadest, korraldame huvitavaid üritusi. Peale MTÜ liikmete osalevad muuseumi tegevuses ka ümbruskonna elanikud. Väljapanekud annavad ülevaate kunagisest elust Martna kihelkonnas ja Rõude ümbruse külades. Muuseumis saab kangast käärida, kududa, kerilauaga lõnga kerida ja haspeldada. Õmmelda erinevate ajastute masinatega ja viltida nii masinaga kui ka käsitsi koos juhendajaga. Korraldatakse loteriid ja käsitöö ning vanavara müüki. Ürituste ajal on avatud PUHVET.